środa, 17 października 2012

Wędrująca książka cz.2

Na wstępie przepraszam że ten post opublikowałam tak późno. Dzisiaj recenzja książki " Poduszki i podgłówki" autorstwa Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło. Jak już wiecie z poprzedniego posta książkę tą zdobyłam poprzez stronę jakuszyc.pl. Jeżeli macie chęć na książkę to możecie zapisywać się tu. Zostały jeszcze cztery wolne miejsca.

Książkę przestudiowałam od deski do deski i muszę stwierdzić że jest warta zakupu :) Książka posiada kilka pomysłów na przeróżne uszycie poduch. Szycie każdej poduszki jest dokładnie opisane i przedstawione na zdjęciach, znajdują się w niej przydatne szablony które przydają się przy uszyciu określonej poduchy. Znajduję się też dział w którym przedstawione są z dokładnym opisem różne zapięcia poszewek np. na guziki, rzepy czy zamek. 
Myślę że każdy znajdzie w niej podusię do uszycia. Są tam wg mnie poduszki które szyje się lekko i nie są zbyt trudne (np. poducha serce), są też takie które wymagają większych umiejętności a już na pewno więcej cierpliwości (np. ażurowa).

Osobiście znalazłam w niej kilka które szczególnie mi się spodobały i z chęcią z czasem wezmę się za ich szycie. Jedną z nich jest podusia która jest w klimatach Bożego Narodzenia.

Kolejna to słodka podusia dla maluszka..

Oczywiście na mojej liście są jeszcze inne ale te spodobały mi się szczególnie :)

Uszyłam już sobie nawet jedną z tej książki. Była to pierwsza poduszka która wpadła mi w oko. A szycie jej to czysta przyjemność. Poduszka z kwiatem. W orginale wygląda tak:

Moja podusia jest w kwiaty. Z jednej strony podusi zrobiłam kwiat a z drugiej ozdobiłam guzikiem który obszyłam materiałem.
Kończąc mogę tylko napisać że polecam wam książkę, zdecydowanie warto mieć ją w  swojej biblioteczce :)

Miłego dnia

Ps. Zapisałaś się już na moje candy?

6 komentarzy:

 1. Piękna ta Twoja podusia :D Pomysł na bożonarodzeniową jest fantastyczny! Ja zapisałam się na książkę 'Radosne dekoracje' :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. cóż za zapał, gratuluję tej szybkiej akcji z poduszką, która zresztą wyszła świetnie!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super poducha.

  Ten pomysł na świąteczną jest piękny. Tylko znaleźć odpowiedni materiał i szyć.

  ja zapisałam się na pluszaki i czekam z niecierpliwością na moją kolej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super ta podusia Ci wyszła. =) Gdybym tak miała sprawniejszą maszynę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się spodobało u Ciebie:)) Zostaję na dłużej:)))

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz. Mam nadzieję że jeszcze mnie odwiedzisz bądź zostaniesz już ze mną :)
Pozdrawiam ciepło